Jak šetřit energii během praní prádla?

Víte, že nastavením teploty na 30 °C namísto 60 °C můžete ušetřit více než 60 % energie? Prádlo bude i přesto čisté a snížením spotřeby energie napomůžete ochraně životního prostředí. Prací prostředky z Německa umožňuji prát dokonce již od 20°C

Prosím, důkladně si přečtěte pokyny na obalu čisticího prostředku. Vždy perte plnou pračku.


Neúplnému plnění prací pračky

Chceme si vzít určitou blůzu nebo kalhoty, ale jsou špinavé. Tak je dáme do prací pračky a vypereme je samostatně. Problém ale je, že většina pracích praček neumí přizpůsobit spotřebu energie v závislosti na množství prádla, což znamená, že nakonec použijete stejné množství vody a elektřiny, jako by byla pračka plná. Přidejte více prádla a ušetříte!

Používejte dávkovací instrukce

Není třeba více, než je napsáno! Zvláště německého pracího prostředku nemusíte dávat více. Množství detergentu, který spotřebujete za jedno praní, závisí na tvrdosti vody ve vašem obydlí a na zašpinění vašeho prádla. Sledováním instrukcí na obalu zaručíte, že dosáhnete nejlepších výsledků, a zároveň pomáháte životnímu prostředí.

Nízké teplot

Mnoho lidí se stále domnívá, že vysoké teploty jsou nezbytné pro čisté praní.  Praní za vysokých teplot spotřebovává více energie, než je nezbytné, a je možno se mu vyhnout. Tak proč si nezvyknout na nastavení nižších teplot (20°, 30°, 40°) odpovídajících oděvu, který zrovna perete? Můžete ušetřit  +/- 50% energie, CO2 a výrazně snížit váš účet za elektřinu. Prací prostředky z německa perou již od 20°C.

Image

Zdroj uveden na obrázku.