Vybrat ten pravý dárek je často těžké. Ne vždy přesně víte, co zvolit, abyste druhého potěšili a udělali tak radost. Chcete, aby byl dárek funkční a především potěšil. Když o tom, komu dáváte dárek moc nevíte, je to těžší a složitější. Co tedy z široké nabídky vybrat? Sáhněte po léčivých kamenech. Pokud jde o někoho, kdo v jejich sílu věří a sám je nosí, máte napůl vyhráno. Pokud ne, můžete věnovat kameny ve špercích, které ocení asi každý – ženy i muži. Ať už půjde o přívěšek na klíče, na náhrdelník nebo náramek, vkusně vybraný kámen umí pomoci a dodat potřebnou sílu. Po jakém kameni sáhnout?

Vyberte měsíční kámen

Na první pohled tajemný minerál, který probouzí v každém člověku jeho jemnost a laskavost. I proto se nazývá ženským kamenem, který má hodně schopností, které ocení především ženy. Svým vzhledem měsíční kámen vyvolává dojem, že jde opravdu o unikát. Má za úkol především léčit a chránit, pro těhotné ženy je pomoc při zvládání ranních nevolností a dalších problémech, které se mohou objevit. Doporučuje se pro hyperaktivní děti, které umí zklidnit a zmírnit jejich aktivitu.

Vyberte tyrkys

Oblíbený drahý kámen, který je jako stvořen pro šperky a pro všechny, kteří milují esoteriku. Široká paleta zeleno modrých odstínů nadchne všechny. Je to nejprodávanější kámen vůbec a má celou řadu léčebných účinků na fyzické zdraví i na psychiku. Umí sám o sobě přitáhnout štěstí a pokud máte pocit, že se vám nic nedaří, tak právě tyrkys bude tím pravým pomocníkem. Je skvělý při nachlazení, nemocech, podporuje imunitní systém, je dobrý proti nadměrnému pocení.

Vyberte liberit

Kámen, který je symbolem přírodní krásy a rovněž si uchovává určité tajemství. Působí na lidi i jejich životy, dodává optimismus. Vyvolává klid, úsměv na tváři i pohodu. Je to kámen, který přináší radost, jistou dávku sebedůvěry, která může pomoci v mnoha ohledech, protože růst a vyvíjet se potřebujeme všichni. Usnadňuje komunikaci s druhými lidmi a je to skvělý dárek pro introverty, kteří s pomocí liberitu mohou vyjít ze své ulity.