Australská hora Uluru spadá pod správu původních obyvatel Austrálie, Aboridžinců. Tato hora je rovněž známá pod názvem Ayersova skála a právě původní obyvatelé Austrálie ji považují za sídlo duchů svých předků. Nechtěli, aby byla jen tak přístupná turistům a velmi dlouho a vehementně o to usilovali. A jejich úsilí nepřišlo vniveč, v letošním roce, konkrétně do 26. října je hora turistům přístupná. Poté už ne. Kdo by si však chtěl na horu vyšlápnout i tak, čeká ho pokuta a soudní stíhání.

Příval posledních turistů

Na tuto posvátnou horu nyní proudí davy turistů. Všichni chtějí naposledy vidět tento monument, než to bude definitivně zakázáno. Oblast bude jasně vyznačena a odstraní se také řetěz, který pomáhal návštěvníkům při šplhání. Pokud však někdo tento zákaz nedodrží, může se dočkat pokuty ve výši deseti tisíc českých korun a soudními řízení.

Výstup na horu byl považován za velmi nebezpečný, hora je vyšší než Eiffelova věž a spoustu lidí překvapily podmínky, které na hoře panují. V kombinaci se zdravotními problémy, špatným oblečením nebo nedostatkem vody zemřelo při šplhání na 37 lidí. Údaje nejsou kompletní.