Lonely Planet je známý turistický průvodce, který radí všem turistům, jaká místa určitě navštívit, co v daných destinací nezapomenout navštívit, vidět, co ochutnat a podobně. Rok co rok připravuje seznam míst, která je dobré v příštím roce navštívit, která by turisté jistě neměli přehlédnout. Jaký je ten letošní seznam a kdo na něm kraluje? Jakou zemi si nenechat ujít? A do jakého města se vydat?

Bhútán a Salcburk

Ač to mnohé může překvapit, na prvním místě se v seznamu objevil ze zemí právě Bhútán. Země na úpatí Himálaje je nevelká, ovšem pro turisty bude hotovým rájem. Dodržíte-li striktní pravidla, která zde panují, zařídíte si víza, která nebudou zrovna nejlevnější, učaruje vám krásná a oslnivá příroda, ze které budete jako u vytržení. Ze zemí se pak na druhém místě objevila Anglie, jedna z částí Spojeného království. Následuje Severní Makedonie, Aruba či Svazijsko.

Z měst se jako první umístilo Mozartovo rodiště, rakouské město Salcburk. Disponuje mnoha barokními památkami, dvěma restauracemi s dvěma michelinskými hvězdami a spoustou dalších zajímavostí. Na druhém místě skončilo americké město Washington D.C., Káhira, Galway v Irsku, Bonn v Německu.