Ještě stále se najdou lidé, kteří mají koupelnu v umakartovém jádru. Svá nejlepší léta má umakart většinou už za sebou, takže takový prostor často volá po celkové rekonstrukci. Kdo se chce do ní pustit, musí si připravit finanční rozpočet. O kolik peněz se jedná?

Rekonstrukci koupelny svěřte profesionální firmě

Rekonstrukce koupelny s sebou přináší spoustu nezodpovězených otázek – jaké obklady a dlažbu vybrat, jakou si zvolit základní barvu, od jaké firmy koupit sanitární techniku. Těch dotazů je tolik, že nezkušenému laiku až zamotají hlavu. V takovém případě je možná lepší variantou se obrátit na profesionální firmu, která návrhy koupelen provádí. S její pomocí si pak lze lépe udělat představu o tom, kolik peněz si připravit na rekonstrukci i jak nová koupelna může také vypadat.

3D vizualizace

Koupelnové studio pracuje obvykle podle informací, které dostane od svého zákazníka. Ty jsou pro jejich práci základem, od kterého začíná a pak do něho promítne své představy. Vizualizace koupelen v 3D ukážou navrhovanou koupelnu v reálné perspektivě. Pro zákazníka to má tu výhodu, že si lépe může vybavit, jak bude vypadat. Většinou jsou v nich už vložené vybrané obklady, dlažby, ostatní doplňky a sanitární technika. Přitom se vychází z velikosti půdorysu, výšky místnosti, umístění rozvodu vody a odpadu a podobně.

Cena záleží na výběru dlažby, obkladů a dalšího vybavení

Co se financí týká, záleží na tom, kolik jich chcete do koupelny investovat. Lze mít novou koupelnu za 70 tisíc i 180 tisíc. Můžete si vybrat levnější materiály, doplňky i vybavení, nebo zvolit vše designové, které bývá obvykle ve vyšších cenových kategoriích. Koupelnová dlažba bývá často výraznou položkou v investici stejně jako obklady. I zde se dá ušetřit, když si vyberete starší vzory v akci, které rozhodně nepatří k nemoderním. I z nich lze vykouzlit nadčasovou koupelnu, v níž se budete příjemně cítit.

Při rekonstrukci koupelny je nutné většinou počítat s větším obnosem, který budete muset vynaložit.