Mít práci je přirozená součást života, i když často sníte, že vyhrajete hromadu peněz, dáte v práci výpověď a budete si jen užívat života, tak den co den vstanete a jdete do práce. Bez toho to prostě nejde. I taková práce může být pohodová a hlavně by vás měla bavit. Najít práci, ve které se budete cítit dobře je důležité, ale ne nemožné. Stačí jen vědět, kam se obrátit a kde danou práci hledat. Pak už to jen bude chtít poslat životopis, průvodní dopis a věřit, že dostanete nabídku k osobnímu pohovoru. Jde o sérii několika kroků na jejímž konci vás čeká zasloužená odměna ve formě práce. Ne vždycky to však vyjde. Své o tom ví René, který hledal nový pracovní impuls.

Nebyl jsem spokojený

„V práci jsem byl tři roky, malá firma, vše v pohodě, ale neměl jsem kam růst. Vedoucího jsem mohl dělat nejdřív za deset let, kdy měl ten stávající jít do důchodu, peníze se nepřidávaly a vidina toho, že by se tak stalo nebyla. Kolektiv byl fajn, ale s přítelkyní jsme pomýšleli na svatbu a děti, to se z malého platu nedá. Proto jsem se dlouho rozhodoval a poohlížel, kde bych se mohl upíchnout. Práce rukama mě bavila, takže tam problém nebyl. Hledal jsem práce Pardubice, ale ty lepší nabídky byly zásadně mimo město a dojíždět se mi nechtělo. Už jsem ztrácel naději, když jsem narazil na pracovní portál, kde se to nabídkami jen hemžilo“ přináší své pracovní strasti René.

Nabídka byla široká

„Na jobimi.com jsem našel dost nabídek, na hodně z nich poslal životopis, ale pořád nic. Nakonec jsem upravil životopis, přidal na tom, aby byl můj motivační dopis opravdu vyšperkovaný a rozesílal dál. Nakonec se po půlroce hledání usmálo štěstí i na mě. Z nabídky práce jsem si vybral velkou firmu, kde jsem mohl postupovat a také tam pravidelně ročně zvyšovali mzdu. Po roce a půl jsem se konkurzem dostal na vedoucího, což znamenalo další peníze a výhody navíc. Mohli jsme si dovolit svatbu, líbánky a brzy budou snad i děti“ usmívá se spokojeně René.