Vlastníte investiční zlato? Poté patříte mezi mnoho zodpovědných lidí, kteří uložili své finance do komodity, která dlouhodobě neztrácí na hodnotě a dokáže ji uchovat po mnoho let. Zlato je z investičního hlediska vhodnější spíše pro uchovávání peněz než pro jejich navyšování. Pokud jste narazili na lepší investici, například výhodné akcie nebo nemovitosti, je vhodné zlato výhodně prodat a níže si představíme, jak na to.

Výběr vhodné firmy

Prodej zlata se může zdát jako jednoduchý a ve své podstatě i je, existuje mnoho firem, které se na výkup zlata zaměřují. Důležité je však vybrat firmu, která vám dá nejlepší cenu a seriózní podmínky. V takové případě se počet vhodných kandidátů rapidně snižuje. Je totiž důležité sledovat, aby daná firma vykupovala zlato za aktuální cenu, ta se mění i několikrát za den.

Do Obecního domu

Pokud jste vycítili, že je vhodný moment na prodej zlata, udělejte si výlet do našeho hlavního města. V Obecním domě, V Praze, v druhém patře, najdete firmu Zlaté mince Numismatika, která nabízí nejlepší podmínky pro výkup. Můžete zde prodat zlato za nejaktuálnější cenu. Samotný prodej je snadný a má jen čtyři základní fáze, jsou to – předání, kontrola, fixace a výplata. V momentě prodeje se zafixuje aktuální hodnota zlata a za tu cenu bude od vás vykoupeno.

Jaké zlato je možné prodat?

Není zlato, jako zlato. Pokud vlastníte zlaté šperky, zuby, hodinky, náušnice nebo dokonce zlato v surové podobě, tak zde ho neprodáte. Výkup zlata se vztahuje pouze na zlaté mince a zlaté slitky od známých rafinérií. Před prodejem je vhodné se vždy domluvit na podmínkách, u zlata do 25 tisíc se obvykle zlato fyzicky přinese nebo pošle zásilkou, u zlata větší hodnoty se vše řeší na místě. Pokud plánujete prodej zlata, vždy vyhledejte pouze vhodnou firmu, aby pro vás byl prodej vašich zlatých investic co nejvýhodnější.