Ač ta největší turistická sezóna pomaličku končí spolu s prázdninami, někde se sezóna teprve otevírá. Jsou místa, kam v létě jedou jen ti nejodvážnější, protože je zde buď moc horko nebo naopak zima. Může vás stihnout období dešťů, tajfunů, hurikánů a podobně. Každá destinace má své období, které je turisticky nejvytíženější a nejlepší. A co oblasti za polárním kruhem? Ty je nejlepší navštívit nyní. Kam se tedy vydat na podzimní dovolenou?

Reine

Lofotská vesnička je podle mnohých turistických webů nejkrásnější v Norsku. Velmi rádi se zde ubytovávají malíři a horolezci, kterým uchvátí krásné pohoří všude okolo. Můžete se podívat na slavnou horu Reinebringen, která vás svým výhledem uchvátí. Můžete pozorovat okolní hory, krásný záliv, celou vesnici nebo třeba fjordy.

Kvalvika

Přírodní památka na Lofotech je právě tato pláž. Pěší chůzí vám to bude trvat přibližně hodinu, ovšem získáte jedinečný pohled na krásnou zátoku, která je dál od všeho, a bílou písčitou pláž. Kromě jiného je obklopená horami, takže pohled je zde nádherný. Můžete krásu obdivovat, vyzkoušet koupání nebo si udělat výlet po okolí.