Snad každá malá holčička chtěla být někdy princeznou, nosit krásné a drahé šaty, jíst vybraná jídla, mít okolo sebe hory služebnictva, být urozeného rodu, žít a spát na honosných zámcích. To poslední se vám může splnit a nemusíte být ani princezna. Spát na zámku dnes není nesplnitelný sen. Vy však můžete vyzkoušet spánek rovnou ve francouzském zámku Versailles. A to už je skutečně něco!

Hotel ve světoznámém zámku

O tom, že se ve Versailles otevře hotel, se hovoří již několik let. Stále to však byly jen řeči. Nyní se zdá, že nápad začíná dostávat jasné obrysy. Půjde o čtrnáctipokojový hotel Le Grand Contrôle, která složila jako finanční středisko pro celý palác. Interiér hotelu bude dobový, aby seděl k areálu a celkové atmosféře. Ti, kteří se rozhodnou zde strávit noc budou mít výhled do oranžerie, ke krásným a rozlehlým zahradám.

Hotel bude dále disponovat wellnes centrem, plaveckým bazénem nebo restaurací, kterou bude mít pod palcem sám michelinský kuchař Alan Ducasse. Termíny je možno zamluvit od letošního prosince a cena? O té se zatím jen spekuluje.