Přichází období, které nám umožňuje trávit mnoho času na čerstvém vzduchu. Tuto příležitost můžete skvěle využít i na zvelebování vaší zahrady. Chybí vám místo, na kterém byste mohli vypnout od starostí či potřebujete pomocníka při zahradních pracích? Zahradní altány jsou řešením. Nabízejí nejen pomoc při zahradních pracích, ale vytvářejí také skvělé místo k rekreaci, odpočinek a čas strávený s blízkými. Proto by měl zahradní altán působit co nejharmoničtější, aby vytvářel příjemnou atmosféru pro všechny. Na co se při výběru altánku zaměřit a co všechno by měl zahradní altán splňovat?

Ještě před samotnými tipy, které vám mohou při zařizování altánu pomoci, se podívejme na to, jaké základní atributy by měl zahradní altán splňovat. Tak si v případě, že ten svůj dřevěný altán ještě nemáte vybrán, budete vědět snadněji při jeho výběru poradit.

Kvalita na prvním místě

V první řadě by měl být zahradní altán kvalitní a pevný. To znamená, že se při výběru zaměřte především na také prodejce, kteří nabízejí altánky vyrobeny z kvalitních materiálů. Jedním z takových prodejců je Můjaltán.cz, jehož zahradní stavby jsou vyráběny ze dřeva ze skandinávských a sibiřských oblastí. Tento typ dřeva je hustší než tuzemský smrk, a tak je zároveň i více odolný vůči náročným povětrnostním podmínkám. Tím je zaručena i jeho delší životnost a tak i delší trvanlivost zahradního altánku.

Praktičnost a široké využití

Zahradní altán by měl být také praktický. Měl by splňovat všechny vaše očekávání, a to zejména v souvislosti s účelem, na který svůj dřevěný altán budete chtít využívat. V rámci praktičnosti by měl zahradní altán splňovat i funkci ochrany před špatným počasím či nečekanými přeháňkami. Altánky mohou poskytovat ochranu před špatným počasím nejen pro vás či vaše blízké, ale využívají se i na uskladnění zahradního nářadí, motorových zařízení, jako například sekačky. Některé typy zahradních altánů můžete zároveň využívat i jako přístřešek pro auto. Zahradní altánky dokážou plnit mnoho účelů. Je už jen na vás, na jaký ho budete využívat vy, skvěle vám poslouží v jakémkoliv případě.

Dostatek prostoru pro všechny

Dalším důležitým aspektem, který by měl zahradní altán splňovat, je prostornost. Dřevěný altán je totiž místo jako stvořené i na zahradní oslavy, grilování, setkání s blízkými či dokonce i svatby. No a v takovém případě by měl zahradní altán poskytovat dostatek místa pro všechny. Tak si budete moci užívat společné chvíle s blízkými bez jakýchkoliv omezení. Prostornost uvítáte i při zařizování ale také úklidu zahradního altánku, kdy vám to díky většímu prostoru půjde jednodušší.

Pohodlí pro dokonalý odpočinek

Nesmíme však zapomínat ani na to, že zahradní altán by měl být především pohodlný. Jen tak vám poskytne dokonalý prostor na odpočinek a rekreaci. Dřevěný altán si můžete zároveň povznést a ještě více zútulnit i vy sami. Zkuste využít přírodní a pohodlné materiály, jako například bavlna či len. Využít můžete polštáře, deky, podušky na sedačky či židle. K pohodlí vám přispěje například i houpací síť či houpací lavice. Tak si budete moci užívat chvíle odpočinku naplno, ať už s blízkými nebo samotě.

V neposlední řadě by měl být zahradní altán elegantní a působivý. Altány jsou totiž nejen praktickými pomocníky, ale i jakousi ozdobou a dominantou celé zahrady. Dřevěný altán dokonale zapadne do přírodního prostředí zahrady a vytvoří tak harmonickou atmosféru. Vyberte si takový altán, který zapadne do vašeho vkusu a zároveň bude ladit s prostředím zahrady. Na to, abyste si odpočinuli a zrelaxovali se, vám umí pomoci i samotné prostředí, ve kterém se nacházíte. Tak proč si ho nevytvořit přímo doma na zahradě?