Americký Seattle toho má v turistické nabídce opravdu mnoho. Jednou z pamětihodností je také vyhlídková věž Space Needle, kterou v Seattlu nemůžete minout. Odtud můžete zamířit například také na Pike Place Market. Míří k němu spousta uliček a ulic. Jedno místo je však něčím zvláštní. Disponuje zdí, která je celá polepená žvýkačkami. Pro jednoho obdivuhodná zvláštnost, kterou stojí vidět, pro jiné nechutná a odpudivá věc, které se raději vyhnou.

Spontánní tradice, která je turistickou atrakcí

Jak to vlastně celé vzniklo? V devadesátých letech minulého století zde kolemjdoucí začali lepit žvýkačky na zeď. Pomalým tempem pak vzniklo něco, co přitahovalo lidskou pozornost. Ač se mnozí této atrakci chtěli všemožně zbavit, roku 1999 byla tato zeď vyhlášená za turistickou atrakcí.

Místo má stále svůj život a tradici, lidé zde chodí a na zdi nepřibývají jen žvýkačky, ale kresby, osobní vzkazy, životní moudra nebo třeba srdceryvné vyznání lásky. Ač se může zdát, že jde o unikát několika desítek let, není tomu tak. Zeď se čistí párou a technické služby žvýkačky odstraňují. Přibližně před čtyřmi lety byla zeď čištěna naposledy a celkově šlo dolů přes 900 kilogramů žvýkačkové hmoty.