Celkově se turismus rozvíjí a lidé nejezdí jen k moři či do destinací, kde si odpočinou nebo poznají krásná místa. Lidé provozují takzvanou bizardní turistiku, kdy neváhají jen na místa, kde se odehrála nějaká tragédie či nepříjemný zážitek. Hromadně se tak cestuje do koncentračních táborů, na místa, kde řádili masoví vrazi. Otevírají se muzea, kde můžete vidět dopisy slavných vrahů, jejich oblečení, cenné kousky z jejich života nebo třeba zbraně, kterou používali.

Výlet do Černobylu

Do Černobylu turisté jezdili, ale po seriálovém hitu Černobyl, který měl velkou sledovanost a rozpoutal zájem o tuto část historie, se do areálu těší velké množství turistů. Zájem je enormní, lidé chtějí vidět místo, kde se odehrála největší jaderná katastrofa v dějinách lidstva.

Prohlídka se nyní rozroste o něco nečekaného. Návštěvníci budou moci zamířit do strojovny čtvrtého reaktoru. Právě na místo, kde celá tragédie začala. Na sobě budou mít speciální obleky a mohou zde být maximálně pět minut. Stále se zde totiž nachází radiace, která je údajně čtyřicet tisíc krát vyšší, než povolená norma.