Hlavní letní turistická sezóna už pomalu končí. Stále však existují země, do kterých je možné vycestovat a objevovat jejich krásy, protože i na podzim mají co nabídnout. Nedílnou součástí vybavení každého turisty je také cestovní pojištění, jež pomáhá řešit nenadálé situace vzniklé v souvislosti s úrazem či ztrátou zavazadel. Co všechno je možné si nechat pojistit v rámci cesty během koronavirové pandemie?

Cestování v době koronavirové pandemie

I v době, kdy nákaza koronavirem dočasně omezila možnosti cestování, stále zůstávají ve hře státy, kam je možné vycestovat. Patří k nim v současné době Chorvatsko, Rakousko, Itálie, Francie nebo Portugalsko. Do ostatních zemí je třeba mít s sebou negativní test na covid-19. Třeba Chorvatsko je v září přímo ideální pro cyklistiku nebo pěší výlety po okolí. Zároveň je moře ještě dostatečně teplé pro koupání. Proč si tedy neprodloužit léto a volný čas využít k regeneraci svých sil? Před cestou je na místě sjednat pojištění do zahraničí, které řeší i situaci vzniklou nákazou koronavirem.

Jak to bude s karanténou?

Cestovní pojištění a covid spolu v současné době úzce souvisejí. Zákazníci cestovních kanceláří i ti, co jezdí do zahraničí na vlastní pěst, se nyní zajímají hlavně o to, co všechno je možné v rámci cestovního pojištění pojistit. Bylo by pochopitelně ideální, kdyby bylo možné sjednat samostatnou pojistku přímo na onemocnění koronavirem. Toto zrovna pojišťovny nenabízejí, ale v rámci pojištění na cesty už je covid-19 řešený. Týká se to hlavně karantény a onemocnění na cestách.