Investování do zlata je skoro stejně staré jako lidstvo samo, již odedávna si lidé do zlata ukrývali bohatství, aby si udrželo svou hodnotu. Dnes to není jinak, pokud chce někdo ochránit svůj majetek před snižováním jeho hodnoty nebo ho chytře uchovat pro další generaci, neudělá lépe, než když ho uloží do zlata. Nezáleží na majetkových poměrech, do zlata mohou investovat chudí i bohatí. Pokud si vážíte svých úspor a bojíte se, že na účtu o ně můžete přijít nebo že je pouze inflace ohlodává, pořiďte si investiční zlato. Mnoho lidí si pořizuje zlaté slitky různé hodnoty, od gramových až po těžké cihly o váze jednoho kilogramu a více. Nyní je velmi výhodné investovat do zlatých mincí, víte proč?

Investice do zlatých mincí

Koronavirová pandemie postihla celý trh, dokonce i ten zlatý. Vláda vydala nařízení, na základě kterého se musely největší švýcarské rafinérie na téměř 2 měsíce uzavřít. Jelikož pokrývaly třetinu světové produkce zlata, znamená to problém, velký nedostatek investičních slitků, zlatých i stříbrných. Jelikož žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí, je stále větší poptávka po zlatých mincích. Patří sem zejména světově proslulé mince jako Wiener Philharmoniker.

Zlaté mince Wiener Philharmoniker

Nejen čeští investoři objevují jejich půvab. Pokud se investice do mincí bojíte, nemáte důvod, tyto mince jsou natolik populární, že je prodáte kdekoliv ve světě. Jsou velmi výhodné, protože se prodávají za cenu zlata, neplatíte u nich DPH a ani žádnou přidanou sběratelskou hodnotu, jako je tomu u numismatických mincí. Mince Wiener Philharmoniker se razí ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti trojské unce (1 Oz) a menších. Jsou krásné a na rozdíl od slitků nemají žádné číslování. V České republice je nejvýhodnějším prodejcem firma Zlaté mince Numismatika, kterou najdete v Obecním domě v Praze. Vybírat můžete samozřejmě i z jiných světově známých mincí, třeba australských, kanadských a dalších.