Chorvatsko si pro svou dovolenou volí stále více návštěvníků. Je to země různorodá, která nabízí nejen pláže a vodní sporty, ale také vysokohorskou turistiku, historické památky, kulturní akce a bohatou přírodní scenérii. Objednat si svůj pobyt můžete i last minute chorvatsko. Nejen to, ale i další pobyty a možnosti ubytování, nabízí portál ubytovanivchorvatsku.cz.

Objevujte krásy podmořského světa

Milovníci vodních radovánek a exotiky zajisté uvítají možnost potápění a prozkoumávání podmořského světa. Podél celého pobřeží má svá centra celá řada potápěčských škol, které nabízejí k zapůjčení i potřebné vybavení. Nemusíte tedy mít nic s sebou a vše potřebné si vypůjčíte na místě. Vyberte si tedy některou z možností ubytování chorvatsko a vydejte se do hlubin moře. Neskrývají se tam jen vodní tvorové, ale také vraky lodí nebo tajemné podmořské jeskyně.

Něco pro milovníky vraků

Chcete-li prozkoumávat lodní vraky, pak se vydejte třeba na ostrov Dugi Otok. V okolí ostrůvků Mali a Veli Lagan se nachází vrak německé lodi. V současné době poskytuje domov velkému množství ryb a korálů. Takže kromě prohlídky vraku vás tu čeká i bohatý podmořský život.

Podmořské jeskyně

Na ostrově Mljet se nachází bájná Odysseova jeskyně. Také podmořský život nacházející se v okolí ostrova je velmi bohatý a pestrý. Setkat se tu můžete nejen s pestrobarevnými rybkami, ale také s chobotnicemi, sasankami, kraby nebo ropušnicemi.

Další jeskyně se nacházejí třeba v okolí ostrova Vis. Tady na vás čekají hned tři – Modrá, Zelená a Medvědí. Modrou jeskyni osvětluje světlo, které do ní vniká pouze podvodním tunelem. Vytváří tak v jeskyni fascinující podívanou. Medvědí jeskyně kdysi poskytovala útočiště tuleňům. Úzkým konce ústí jeskyně na malou pláž. Do Zelené jeskyně pronikají paprsky puklinami ve stropu a na stěnách vytvářejí smaragdově zelené světelné efekty. Nejvíce světla je v jeskyni v období poledne.