Pyrenejský poloostrov je místem, kam míří každoročně miliony turistů z celého světa. Je jasné, že na ně čekají desítky zajímavých destinací, z nichž si mohou libovolně vybírat. Bude to jedno z největších evropských měst nebo Barcelona, kde se můžete pokochat Gaudího uměním? Historická Valencie, případně Toledo? Nabídka je pestrá a cestovní kanceláře vymýšlejí stále nové kombinace. Vydáte se raději na jihozápad Evropy ve svém autě? I tehdy byste si měli sestavit seznam toho, co opravdu nesmíte minout. Jak dlouhý bude, už záleží jen na vaší osobní fantazii. Možná chcete splnit přání někomu dalšímu z rodiny?

Proslulé místo velkých sportovních klání

Kdo by neznal Atlético a Real? Dva nesmiřitelní rivalové, a to už po celé roky. Fotbalové měření sil je sportovním svátkem a není divu, že se na něj dívají miliony příznivců po celém světě. Madrid ale nabídne mnohem více, a to i fanouškům barokní architektury či lidem řadícím se mezi umělecké duše. Museo del Prado je pověstným místem, kde se alespoň symbolicky setkáte s Tizianem, Boschem nebo dalšími umělci, které zná celá planeta. Park Retiro pak znamená odpočinek i v parném srpnovém dnu, hektary plné zeleně oceníte i kvůli tomu, že zde najdete pár velmi zajímavých architektonických skvostů. Za všechny jmenujme například památník Alfonse XII. nebo palác nesoucí Velázquezovo jméno. Cestování do těchto míst je odměnou pro milovníky historie, že? Španělsko má velmi zajímavou nabídku i pro antické a středověké příznivce. A rozhodně tady je na co se dívat!

Starověký akvadukt, ale také hrad, jenž se pne nad řekou Tajo, takovou sestavu nabídne pro turisty Segovia, město, v němž sídlili králové. Snoubí se tu původní gótská i maurská architektura, velmi známý je také akvadukt, jenž se vine celých patnáct kilometrů daleko a zásoboval vodou toto město už na přelomu milénia. Nevynechejte ani proslulou pevnost Alcázar, která se stala předlohou Waltu Disneymu a jeho pohádkovým motivům.