Dokončujete terénní úpravy kolem domu a přišla řada na oplocení? Nevadí, že je listopad, plot si můžete nechat postavit bez problémů i na podzim, nebo i v zimním období. Nevíte si rady s výběrem optimálního oplocení? Na trhu je skutečně velké množství výrobků a výrobců, my vám však poradíme, abyste se v nabídce neztratili.

Rozhodněte se, jaký chcete

Záleží čistě na vašich prioritách, jak bude plot vypadat. Někdo upřednostňuje esteticky řešený symbolický plot. Pro dalšího je nejdůležitější ochrana soukromí a pocit bezpečí, volí proto spíš vyšší, odolný plot s dlouhou životností. Někdy to ale jde skloubit tak, že v jednom plotu získáte estetického pomocníka, který vám dopřeje soukromí, kolik budete potřebovat. Tím je univerzální betonový plot. Betonové ploty vydrží i silný nápor mechanického působení, odolávají úspěšně vlhkosti i střídání teplot. Nevadí jim mráz, sníh ani déšť, vypořádají se i s kroupami a slunečním zářením. Bez údržby vám betonové oplocení bude sloužit spolehlivě několik desítek let.

A jak bude vypadat?

Nebojte se, ani na estetickou stránku plotu jsme nezapomněli. Budete mile překvapeni, jak skvěle bude vypadat betonový plot kolem vašeho domu. Vyrábí se totiž v několika dekorech a barvách, stačí si vybrat a nakombinovat podle vašeho vkusu. Volit můžete dále také celkovou výšku plotu a tvar zakončení oplocení. Někdo je pro rovný betonový díl, někdo upřednostní zaoblený i s okrasnou mřížkou.

Chcete-li něco extra, dejte šanci dřevěným latím. Ty se často používají v kontrastních barvách a slouží k ozvláštnění a optickému odlehčení plotu. Při výběru dekoru se vás budou ptát, zda chcete plot dekorovaný z jedné strany nebo oboustranně, volte určitě oboustranný betonový plot, který bude estetický z vnitřní i vnější strany. Pořiďte si i vy elegantní a zároveň bezúdržbový plot.