Možná si budete říkat, že na organizaci dovolené pro příští rok je ještě brzo. Někteří zaměstnanci si však musí nahlašovat dovolenou hned v lednu či únoru. V opačném případě by se mohlo snadno stát, že se na dovolenou nevydáte. Proto přichází otázka, do které země, případně jaké letovisko navštívit. Do svým úvah přiberte i Chorvatsko, jež patří poslední dobou vůbec k nejnavštěvovanějším státům.

Proč se do Chorvatska vydat?

Chorvatsko byste možná netipovali do nejoblíbenějších dovolenkových destinací, ovšem tato země nabízí hned několik důvodů, proč v ní strávit nezapomenutelnou dovolenou. Předně se jedná o nádherné písčité pláže a azurově modré moře, což společně dokáže navodit naprosto dokonalou romantickou atmosféru při západech slunce. Jistě vás osloví i místní kultura, neboť jsou na ní Chorvati náležitě pyšní.

Kde se ubytovat?

Pokud se podíváte na rubriky apartmány Chorvatsko, tak zjistíte, že nabídka je vskutku široká. Můžeme zmínit například ubytování Jižní Dalmácii, kde se můžete koupat v dokonale čistém moři, a navíc bydlet jen pár desítek metrů od pláže. Z apartmánu budete mít výhled na oceán z krásné terasy, kde můžete trávit večery se sklenkou dobrého vína. Samozřejmostí je klimatizace, připojení k internetu nebo lednička s mrazákem.

Jak se do Chorvatska dostat?

Na mysl vám však jistě vyvstane otázka, jak se do této země na jihovýchodě Evropy dostat. Cesta do Chorvatska není nikterak dlouhá, a proto můžete na svou vysněnou dovolenou dojet pohodlně vlastním autem. Nebyli byste první ani poslední. Jestliže se ovšem nechcete stresovat cestou po vlastní ose, můžete pochopitelně využít i nabídku zájezdů.

Chorvatsko je populární nejen díky moři a krásným plážím, ale také díky dobové kultuře a vynikajícím pochutinám. Jestliže tuto zemi jednou navštívíte, okamžitě propadnete jejímu kouzlu.